Jennifer Lopez - wiek, mąż, dzieci, życie prywatne, kariera muzyczna (2024)

Jennifer Lopez – wiek, pochodzenie

Jennifer Lopez urodziła się 24 lipca 1969 roku w Nowym Jorku. Jej rodzice pochodzą zaś z Portoryko. Jennifer jest córką nauczycielki Guadelupe Rodrigez oraz Davida Lopeza, zajmującego się techniką komputerową.

Jennifer Lopez – życiorys

Jennifer Lopez od najmłodszych lat wykazywała zdolności wokalne, taneczne i aktorskie. Uczyła się natomiast w katolickiej szkole Preston High School. Jako nastolatka rozpoczęła treningi tańca, próbując dostać się do licznych nowojorskich produkcji. Po ukończeniu 18 lat sama finansowała sobie lekcje tańca.

Jennifer Lopez – kariera aktorska

Jennifer Lopez debiutowała w 1986 roku rolą Myry w dramacie "Moja mała dziewczynka" (My Little Girl) z Mary Stuart Masterson. Następnie epizodycznie występowała w światowej sławy musicalach Jesus Christ Superstar i Oklahoma! W 1991 roku J.Lo współpracowała natomiast zespołem "New Kids on the Block" podczas ich występu na gali American Music Awards. Następnie J.Lo zaczęła pojawiać się jako Fly Girl w sitcomie "In Living Color". Artystka współpracowała również przy kilku teledyskach z Janet Jackson.

Pierwszymi znaczącymi produkcjami Jennifer Lopez były role w filmach "Moja rodzina" i "Pociąg z forsą" z 1995 roku. Rok później aktorka została zaangażowana przez Francisa Forda Coppolę do roli w reżyserowanym przez niego filmie "Jack", gdzie partnerowała Robinowi Williamsowi. Prawdziwą sławę przyniosły jej jednak kreacje w "Krwi i winie" u boku Jacka Nicholsona oraz w biograficznym filmie "Selena" z 1997 roku. Jako ceniona aktorka dała się poznać z najlepszej strony w kolejnych superprodukcjach, które ugruntowały jej pozycje na rynku medialnym w USA. Artystka wystąpiła bowiem w takich filmach jak: "Pokojówka na Manhattanie", "Cela", "Sposób na teściową", "Jak urodzić i nie zwariować" czy też "Nigdy więcej".

Jennifer jest laureatką licznych nagród branży filmowej (była również nominowana do Złotego Globu za film "Selena"), aczkolwiek ma na swoim koncie również dwie "Złote maliny" przyznawane najgorszym produkcjom kinowym i aktorom.

Jennifer Lopez – kariera muzyczna

Silna pozycja na rynku filmowym skłoniła J.Lo do spróbowania swoich sił jako wokalistka. Obecnie jej dyskografia obejmuje: osiem albumów studyjnych, cztery kompilacje, jeden remiks albumu, dwa minialbumy, trzydzieści pięć singli oraz osiem singli promocyjnych.

Jennifer zadebiutowała na rynku muzycznym wydając w 1999 roku album "On the 6", który okazał się gigantycznym sukcesem. Krążek sprzedał się w ponad 7 milionach egzemplarzy na całym świecie. Promowały go single: "If You Had My Love", "No Me Ames", "Waiting for Tonight", "Feelin’ So Good" oraz "Let's Get Loud", który stał się najbardziej znanym hitem piosenkarki. Dwa utwory z tej płyty: "Waiting for Tonight" oraz "Let's Get Loud" zapewniły Jennifer nominację do nagrody Grammy.

W 2001 roku na rynku ukazał się drugi studyjny album Jennifer Lopez zatytułowany "J.Lo", który zadebiutował na pierwszym miejscu notowania "Billboard 200". Jest to najlepiej w historii sprzedający się krążek artystki. Wydawnictwo rozeszło się na całym świecie w liczbie ok. 12 milionów kopii. Na płycie znalazły się między innymi takie hity jak: "Love Don't Cost A Thing", "Play", "Ain't It Funny" czy też "I'm Real". Ostatni z nich został zremiksowany i cieszył się w dużą popularnością w tym formacie.

Kolejny album J.Lo pojawił się w 2002 roku. Krążek "This is Me Then" promowany był z takimi hitami jak: "Jenny from the Block", "I'm Glad", "Baby I Love U!" czy "You belong to me". Wydawnictwo sprzedało się w liczbie około 6 milionów egzemplarzy.

Jennifer Lopez – spadek popularności

Kolejne albumy studyjne Jennifer Lopez: "Rebirth", "Como Ama una Mujer" oraz "Brave" nie przyniosły spodziewanych zysków. Popularność J.Lo na rynku muzycznym znacząco spadła. Pomimo nie najlepszych opinii krytyki, album "Love?", wydany w 2011 roku pozwolił przełamać złą passę piosenkarki. Głównym singlem promującym wydawnictwo została piosenka "On the Floor", nagrana wraz z gościnnym udziałem rapera Pitbulla. Płyta sprzedała się w około 3 milionach egzemplarzy na świecie. Artystka promowała ją specjalną, międzynarodową trasą koncertową. J.Lo pojawiła się wówczas również w Polsce. Artystka 27 września 2012 roku zagrała koncert na PGE Arenie w Gdańsku.

W 2014 roku premierę miał jej kolejny album, zatytułowany A.K.A. Krążek okazał się komercyjną klapą. Na całym świecie płyta została sprzedana zaledwie w ok. 100 tys. egzemplarzy.

Jennifer Lopez – biznes

Jennifer Lopez posiada własną linię perfum, ubrań i butów. Do 2008 roku zarządzała również własną restaurację "Madre’s", zlokalizowaną w dystrykcie South Lake w Pasadenie w Kalifornii. Artystka jest również producentką reality-show "DanceLife". W 2012 roku Jennifer Lopez została uznana za najbardziej wpływową gwiazdę według prestiżowego magazynu "Forbes".

Jennifer Lopez - wiek, mąż, dzieci, życie prywatne, kariera muzyczna (3)

Getty Images

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez – Instagram, Facebook

J.Lo jest niezwykle popularną osobą w mediach społecznościowych. Artystka często pokazuje się w sieci ze swoim dziećmi. Jej profile na Instagramie (@jlo) oraz na Facebooku (@jenniferlopez) śledzi łącznie około 150 milionów fanów.

Jennifer Lopez – życie prywatne

Jennifer Lopez od lat budzi zainteresowanie prasy kolorowej. Jest ikoną popkultury i jedną z najjaśniej błyszczących gwiazd sceny. J.Lo trzykrotnie wychodziła za mąż. Jej pierwszym mężem był kelner Ojani Noe (22 lutego 1997 - 1 stycznia 1998, rozwód). Drugim wybrankiem serca artystki był Chris Judd, który jest tancerzem i choreografem (29 września 2001 - 26 stycznia 2003, rozwód). Po drugim rozwodzie Lopez związała się z wokalistą Marc’iem Anthonym, z którym pobrała się 5 czerwca 2004 roku. Ich związek przetrwał niemal dokładnie 10 lat. Para ma bliźniaki, córkę Emmę Maribel i synka Maximiliana "Maxa" Davida.

Od 2017 roku Jennifer Lopez związana jest z baseballistą Alexem Rodriguezem. Piosenkarka spotykała się wcześniej również z raperem P. Diddym oraz wybitnym aktorem Benem Affleckiem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z życiem gwiazd, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Jennifer Lopez - wiek, mąż, dzieci, życie prywatne, kariera muzyczna (2024)
Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Sen. Ignacio Ratke

Last Updated:

Views: 5903

Rating: 4.6 / 5 (56 voted)

Reviews: 95% of readers found this page helpful

Author information

Name: Sen. Ignacio Ratke

Birthday: 1999-05-27

Address: Apt. 171 8116 Bailey Via, Roberthaven, GA 58289

Phone: +2585395768220

Job: Lead Liaison

Hobby: Lockpicking, LARPing, Lego building, Lapidary, Macrame, Book restoration, Bodybuilding

Introduction: My name is Sen. Ignacio Ratke, I am a adventurous, zealous, outstanding, agreeable, precious, excited, gifted person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.